Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 11/2019

Milí čtenáři,
v listopadu oslavíme již 30 let od chvíle, kdy se nám všem změnil život. Je to doba, za kterou již stihla vyrůst nová generace a vzpomínky na léta před rokem 1989 jsou pro ni už jen bájným vyprávěním rodičů a prarodičů. Nabytá svoboda přinesla naději a radost, ale také zklamání a nejistoty. Kulturní dění však zůstává určitou jistotou a tak vám teď ráda doporučím několik inspirativních akcí.
Na přelomu října a listopadu proběhne festival severské kultury Dny Severu 2019, který kromě filmů a besed nabídne i procházku Prahou po stopách novely finského básníka. Program najdete v rubrice Zahraniční kulturní centra a určitě nezmeškejte.
6. listopadu bude znovuotevřena expozice Národní galerie Praha ve Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí. Představí nejvýznamnější mistrovská díla ze Sbírky starého umění od 16. do 18. století. Milovníci klasického výtvarného umění se mají na co těšit.
Na závěr bych vás ráda pozvala na Vinici sv. Kláry do Botanické zahrady v Troji, kde můžete jako každý rok ochutnat vína českých vinařů a pozvednout si náladu v podzimním čase. Akce se koná 11. listopadu a jste srdečně zváni.
Přeji klidný podzim a pěkné kulturní zážitky.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...