Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Museum Montanelli

Museum Montanelli
otevřeno: středa – neděle 14.00–18.00
číst více

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA

Dangerous Love  
Výstava Dangerous Love pojednává o lásce očima žen. MuMo představuje 24 umělkyň různých národností. Ani jejich profese není imunní vůči hořícím či zlomeným srdcím. Láska opájí, inspiruje, povznáší, utěšuje, trápí i zraňuje. Na výstavě jsou k vidění obrazy, fotografie, videoinstalace, objekty, artefakty převážně ze sbírky MuMo | do 18. 8.

MUMO
Museum Montanelli je jednou z mála soukromých neziskových institucí moderního výtvarného umění v České republice. Je místem podněcujícím kreativitu a představivost, snahu o hledání dialogu mezi zavedenou a experimentální tvorbou, mezi minulostí a současností. Jeho posláním je podporovat zájem o moderní umění u veřejnosti a razit cesty k jeho hlubšímu pochopení napříč různorodými skupinami příjemců.
Dlouhá řada realizovaných výstav v Praze, jiných částech naší země i v zahraničí je důkazem otevřeného přístupu a širokého záběru jeho programu. Museum Montanelli rovněž spravuje sbírku Nadace DrAK, jejíž díla pravidelně začleňuje do výstavních projektů s rozmanitou tématikou.
Program muzea sahá od prezentace současných českých i zahraničních umělců, často s přesahem do „art experience“, současného umění tanečního či formy performance, přes komentované prohlídky, rozhovory s umělci a kurátory až po rozličné individuální projekty.

DOPROVODNÉ PROGRAMY
Jako doprovodné akce k výstavám organizuje MuMo též workshopy pro děti a školní mládež a komentované prohlídky, které jsou kromě češtiny vedeny také v angličtině nebo v němčině.
Kanál na YouTube: www.youtube.com/@tvmumo5777

20
prosinec
10:00
Doporučujeme

Loading...