Najdi akci

Kalendář akcí

Winternitzova vila

Winternitzova vila
Vstup do vily: Ne 12:00 - 18:00, Po 12:00 - 18:00, Út 12:00 - 18:00, St 12:00 - 18:00 komentované prohlídky - sobota a neděle
číst více
VÝSTAVA
Casa Kohn: Český funkcionalismus na úpatí And   Expozice zahajuje letošní sérii výstav zaměřených na práci původem českých architektů, kterým se podařilo uspět na mezinárodním poli. Jako první se rozhodl kurátor výstavy Adam Štěch vyprávět příběh německy mluvícího pražského architekta Karla Kohna, který emigroval před druhou světovou válkou do Ekvádoru. Výstava se zaměří na Kohnův vrcholný projekt, jeho vlastní dům Casa Kohn, který v Quitu postavil v roce 1951, a který se stal milníkem ve vývoji ekvádorské moderní architektury. Příběh vily Kohn není jen příběhem jednoho špičkového architekta a jeho rodiny, ale vyprávěním o zcela zásadních historických fenoménech a událostech, kterými světová společnost procházela během třicátých až padesátých let minulého století. Do značné míry tyto události ovlivnily také vývoj uměleckých směrů, architektury i designu. Bylo to především vypuknutí druhé světové války, které zapříčinilo dosud nevídaný odliv mozků z Evropy. Před sílícím nebezpečím nacismu do nových světů prchali i výtvarní umělci, architekti a designéři | kurátor: Adam Štěch | od 25. 3. do 20. 6.
Česká ambasáda ve Stockholmu

Československá ambasáda ve Stockholmu byla jednou z posledních realizovaných ambasád v brutalistickém stylu. Je dílem Jana Bočana, Zdeňka Rothbauera, Jana Šrámka a Jiřího Náhlíka. Byla navržena v roce 1969 a dokončena o tři roky později. Koncepčně výtvarně navazuje na úspěchy československých ambasád v Dillí a Londýně.

Výstava Česká ambasáda ve Stockholmu: Klenot brutalismu v proměnách času představuje transformaci významné stopy české architektury ve Skandinávii, a to prostřednictvím unikátních fotografií pořízených před i po nedávné rekonstrukci.“ představuje výstavu její kurátor Adam Štěch.

od 25. 6.

Winternitzova_vila Winternitzova_vila_ext
Doporučujeme

Loading...