Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 06/2021

Vážení a milí čtenáři Pražského přehledu,
pražská kultura se pomalu vrací a všude tam, kde to šlo, se „otevřela“ pro veřejnost. Přesto stále platí řada omezení, především v počtu diváků a návštěvníků. Když k tomu připočteme nutnost testů či očkování, po nelehké době přichází nelehký začátek. Zcela jistě ho budou provázet komplikace, které prověří kreativitu pořadatelů, diváků i návštěvníků. Bude nutné se vyrovnat s obavami, pasivitou a tomu se bude muset podřídit nabídka. Očekávání veřejnosti budou po tak dlouhé době velká, proto i nabídka musí přinést něco nového, jiného, lepšího... Jak napsal Jiří Orten: „Čas neléčí, když nechce. Čas je šarlatán.“
Stejně tak byl šarlatánem v případě našeho čekání na dny, kdy bude o čem psát v Pražském přehledu. Měli jsme dost času uvážit co dál. Vydávání tištěného magazínu přerušila v listopadu 2020 opatření a Pražský přehled vycházel pouze elektronicky. Byla to doba mnohých rozhodnutí, které měly jediný cíl. Vrátit se, až to půjde! Tedy vrátit se k tištěné verzi Přehledu. Předplatitelský kmen se redakce rozhodla udržet kompenzací - náhradou jiným titulem redakce, magazínem KAM po Česku. Snad to byla přijatelná náhrada.
Jednotlivé rubriky elektronického vydání Přehledu se pl-ní jen zvolna, podle toho, jaké jsou možnosti dané instituce. Přesněji, mají-li pořadatelé již co nabídnout. „Zimní spánek“ jsme strávili velkým úsilím. V první řadě jsme připravovali nový web www.prazskyprehled.cz, který bychom chtěli spustit po prázdninách. Druhé rozhodnutí o změně, bylo ale těžší. Pražskému přehledu kulturních pořadů jsme se rozhodli vdechnout novým formátem, modernější grafikou a obsahem nový život. Formát bude totožný s magazínem KAM po Česku, ten již řada z Vás zná. S napětím očekáváme, jak laskavý a věrný čtenář přijme tuto změnu v tomto červnovém, zatím ještě elektronickém vydání. Vaše názory oceníme. Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. Nový tištěný Přehled bychom chtěli vrátit na pulty obchodů v září 2021. Věříme, že to situace ve společnosti dovolí.

Lucie Sládková, vydavatelka

Doporučujeme

Loading...