Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní

Najdi akci

Kalendář akcí

Štefánikova hvězdárna

Štefánikova hvězdárna
otevírací doba: po zavřeno, út–pá 18.00–20.00; so–ne 11.00–20.00
číst více

POŘADY PRO DĚTI duben

víkendy, čtvrtek 14., pátek 15. a pondělí 18. 04. od 14.30 | Na výlet do vesmíru – dětem při fantastické vesmírné hře pomáhá veselý kosmický cestovatel, který jim také poskytuje základní informace o Sluneční soustavě, hvězdách, hvězdokupách, mlhovinách i vzdálených galaxiích

víkendy, čtvrtek 14., pátek 15. a pondělí 18. 04. od 16.00 | Lety ke hvězdám – fantastický vesmírný výlet začíná na planetě Zemi, odkud bude startovat kosmická raketa, ve které děti navštíví nejen všechny planety Sluneční soustavy, ale i objekty vzdáleného vesmíru (hvězdokupy, mlhoviny a cizí galaxie). Při zpáteční cestě se dozvědí základní informace o vzniku vesmíru.

POŘADY PRO DĚTI květen

víkendy od 10.30 | Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava – připojte se k Paximu, malému mimozemšťanovi z planety Ally-O, který přiletěl na Zemi najít nové kamarády, se kterými by prozkoumal celou Sluneční soustavu!
víkendy od 14.30, středy a pátky od 16.00 | O kouzelné pastelce II – Ťuldova dobrodružství na planetách – Druhý díl pohádky o malém zvídavém klukovi a neobyčejné pastelce, se kterou stačí něco nakreslit, a hned to máte ve skutečnosti. Klidně i raketu pro cesty ke hvězdám... Tedy vlastně tentokrát k planetám Sluneční soustavy. Vydejte se s Ťuldou prozkoumat, jak to vypadá na Venuši a jestli na Marsu žijí Marťani!

POŘADY PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ
víkendy od 16.00 | Petr a Pavla na jaře – Petr a Pavla stojí pod jarní noční oblohou a čekají na východ Měsíce. A jelikož Měsíc nechce vyjít v tu samou dobu jako den předtím (což zcela nepochybně dělá naschvál), tak mají spoustu času povídat si o tom, co všechno je na jarní obloze vidět.

STÁLÁ VÝSTAVA
Astronomická výstava, jejíž součástí jsou interaktivní exponáty, optické pokusy, historické přístroje i počítače s astronomickými animacemi. Dále je možno navštívit muzeum meteoritů.

Doporučujeme

Loading...