Najdi akci

Kalendář akcí

Štefánikova hvězdárna

Štefánikova hvězdárna
otevírací doba: pondělí – pátek 14.00–19.00, 21.00–23.00; sobota – neděle 10.00–19.00 a 21.00–23.00
číst více

POŘADY PRO DĚTI

víkendy | 10.30 | O kouzelné pastelce II – Ťuldova dobrodružství na planetách – druhý díl pohádky o malém zvídavém klukovi a neobyčejné pastelce, se kterou stačí něco nakreslit, a hned to máte ve skutečnosti. Klidně i raketu pro cesty ke hvězdám... Tedy vlastně tentokrát k planetám Sluneční soustavy. Vydejte se s Ťuldou prozkoumat, jak to vypadá na Venuši a jestli na Marsu žijí Marťani!

víkendy | 14.30 | Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava – připojte se k Paximu, malému mimozemšťanovi z planety Ally-O, který přiletěl na Zemi najít nové kamarády, s nimiž by prozkoumal celou Sluneční soustavu!

POŘADY PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ

víkendy | 16.00 | Petr a Pavla v létě – příběh o výpravě pod širák, která málem skončila špatně hned na začátku, ale nakonec ji nepřekazili ani indiáni, ani meteority a pod hvězdnou oblohou snad došlo i na splněná přání.

denně mimo pondělky a 20. 06. | 21.10 | Pět planet – pořad věnovaný planetám, jež jsou viditelné prostým okem a provázejí lidstvo od okamžiků prvních astronomických pozorování. Proč bloudí po obloze? Co utvářelo jejich podobu? Může někde v našem blízkém okolí existovat život? Pořad je za jasného počasí doplněn pozorováním aktuálně viditelných planet dalekohledy hvězdárny.

STÁLÁ VÝSTAVA
Astronomická výstava, jejíž součástí jsou interaktivní exponáty, optické pokusy, historické přístroje i počítače s astronomickými animacemi. Dále je možno navštívit muzeum meteoritů.

SPECIÁLNÍ VÝSTAVA
od 05. 05. | Já chci být člověk – výstava do vesmíru vysílá „vizitku“ humanismu a univerzálních hodnot zakotvených v myšlenkovém odkazu světového spisovatele Arnošta Lustiga. Znázorňuje nejen to, jak může člověk přežít nepředstavitelné věci a uchovat si lidskost, ale i propast mezi pokrokem, který lidstvo učinilo ve vědě, a zaostalostí v tom, jak být člověkem.

LETNÍ SLUNOVRAT
Dne 21. 6. v 16 hodin 58 minut středoevropského letního času vstupuje Slunce do znamení Raka. Nastává letní slunovrat, začíná astronomické léto.

AKADEMIE VESMÍRNÝCH CESTOVATELŮ
Štefánikova hvězdárna v Praze pořádá astronomický kroužek pro zvídavé žáky 6. až 8. tříd. V průběhu devadesátiminutových lekcí, které se konají vždy jednou týdně v odpoledních hodinách, děti zábavnou formou v rolích vesmírných cestovatelů prozkoumají blízký i vzdálený vesmír a získají odpovědi na své otázky, budou pozorovat oblohu dalekohledy hvězdárny, navštíví planetárium, hvězdárnu v Ďáblicích i observatoř Astronomického ústavu v Ondřejově. Na závěr získají osvědčení „vesmírných cestovatelů“ a ten nejlepší z absolventů malý dalekohled pro první samostatné toulky vesmírem.
Zájemci o astronomii v uvedeném věku, kteří by chtěli kroužek navštěvovat, získají bližší informace na telefonním čísle 257 320 540, kde také přijímáme přihlášky dětí do kroužku.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY
Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy pořádá v době letních prázdnin příměstské astronomické tábory pro děti od 7 do 12 let. Děti se na každém táboře seznámí s vesmírem, vyfotografují dráhu Slunce, vyrobí si hvězdné hodiny, raketu z PET láhve, naučí se pracovat s otočnou mapou a mnohé další. Navštíví hvězdárnu a prozkoumají Stromovku, Petřínské sa  i Ďáblický háj. Samozřejmě zhlédnou i některé astronomické pořady. Přihlášku a bližší informace naleznete na www.planetum.cz
 

Doporučujeme

Loading...