Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely
otevřeno: od května do října, denně mimo pondělí 10.00–18.00 vstup zdarma
číst více

EXPOZICE
Letecké muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha – Kbely, první letecké základny vybudované po vzniku Československa v roce 1918. Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel, a kromě toho i množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj, stejnokroje, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. Řada letounů patří ke světovým unikátům.

Nově je veřejnosti zpřístupněn také letňanský areál Staré Aerovky, díky němuž se kbelská expozice rozšířila o další výstavní prostory (nachází se cca 900 metrů od kbelského areálu, vchod z ulice Hůlkova).

VÝSTAVA
Rotory nad Afghánistánem   Výstava představuje působení příslušníků Vzdušných sil AČR v nelehkých podmínkách vojenských misí ISAF a Resolute Support. Vystaveny jsou zejména předměty z podsbírky Varia-Mise, které byly dosud skryty očím návštěvníků v depozitářích. Většinu z nich předali do sbírek VHÚ sami účastníci zahraničních operací.Letecké muzeum Kbely Letecké muzeum Kbely VHU_Kbely.jpeg VHU_Kbely_Aero_A12_hangar_1925-1938
Doporučujeme

Loading...