Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní
Křižovatky české a československé státnosti Expozice zachycuje významné zlomy v našich dějinách 20. století, kdy se výrazným způsobem měnila státnost a ideové pojetí státu.
Laboratoř moci Expozice připomíná nejen samotnou osobu Klementa Gottwalda, deformaci Památníku na jeho mauzoleum, ale i komunistickou propagandu a období režimu 50. let.
Dneska tě ctí za svatého, zítra budeš sviňák. Československé osudy ve 20. století Putovní panelová výstava Památníku koncentračního tábora Flossenbürg. Výstava návštěvníkům představuje 15 vybraných životních příběhů československých vězňů a vězeňkyň, jichž bylo v komplexu koncentračního tábora Flossenbürg internováno přibližně 4.500. Díky biograficky zaměřenému výzkumu byly objeveny osudy, které návštěvníka dojmou nejen velkými životními předěly způsobenými vězněním v koncentračním táboře. Tito lidé zažili zásadní zlomy československých dějin: od založení státu v roce 1918 přes okupaci a nacistický teror, poválečná léta kulminující komunistickým převratem, „pražské jaro“ a následnou „normalizaci“, až po „sametovou revoluci“ v roce 1989 | do 20. 2. 2022
Jedna z dominant moderní Prahy a národní kulturní památka je situovaná těsně nad strmými svahy vrchu Žižkova. Nedílnou součástí Památníku je také největší jezdecká plastika ve střední Evropě Jan Žižka z Trocnova sochaře Bohumila Kafky.
bezbariérový vstup
otevřeno: st–ne 10.00–18.00
vstupné: základní 120 Kč, snížené 80 Kč (celý objekt + vyhlídka), základní 80 Kč, snížené 60 Kč (expozice a výstavy), děti do 15 let ZDARMA, více informací na www.nm.cz
Zadejte Vaši emailovou adresu a zajistěte si tak aktuality z České republiky.
© 2023 Pražský přehled
Publikování či další šíření obsahu www stránek prazskyprehled.cz bez vědomí redakce není slušné a odporuje autorskému zákonu.
Často jsou tu zveřejněny také materiály třetích stran, kde jejich další šíření je možné pouze se souhlasem redakce KAM po Česku. Děkujeme za pochopení.