Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Musica Florea

Musica Florea
Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl . Hra na originální nástroje nebo jejich kopie...
číst více
  • vstupenky na www.musicaflorea.cz
  • vstupné: 400 Kč, 300 Kč studenti, senioři, držitelé ZTP, 150 Kč studenti a pedagogové hudebních škol

Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé.

Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.

FLOREA THEATRUM / LICHTENŠTEJNSKÝ PALÁC
Malostranské náměstí 258/13, 118 00 Praha 1

12. 07. | 21.00 | Sebastián Durón: Válka obrů. Účinkují: orchestr Musica Florea, sólisté: Marta Infante, Helena Hozová, Michaela Šrůmová, Vojtěch Pelka. Dirigent: Marek Štryncl. Režie a choreografie: A. Miltnerová. Španělská barokní hudba je ve střední a východní Evropě realizována zřídka. Svůj vrchol zaznamenala v melodramaticko-operních formách tzv. zarzuel, a právě jednu z nich uvádí Musica Florea u nás poprvé. Válka obrů neboli Ópera escénica deducída de la guerra de los gigantes je dramatickým alegorickým dílem Sebastiána Duróna (1660–1716).

15. 07. | 21.00 | J. Starzer: Čarovná girlanda / Ch. W. Gluck: Don Juan. Účinkují: orchestr Musica Florea, Hartig Revival, Epochal Dances. Dirigent: Marek Štryncl. Program v režii a choreografii prof. Heleny Kazárové je složený ze dvou výpravných dějových baletů z poloviny 18. století. Pohádková Čarovná girlanda Josepha Starzera (La guirlande enchantée, 1757) patřila do žánru tzv. kouzelnických baletů, oblíbených pro rychlé změny prostředí a jevištní efekty. Don Juan Ch. W. Glucka (Don Juan ou le Festin du pierre, 1761) představuje naopak reformní dílo, první dějový balet s tragickým vyústěním. Příběh o nenapravitelném svůdci je plný soubojů, temperamentních tanců (včetně fandanga s kastanětami, se závěrečnou hřbitovní scénou, při které běží mráz po zádech.

Doporučujeme

Loading...