Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Musica Florea

Musica Florea
Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl . Hra na originální nástroje nebo jejich kopie...
číst více
  • vstupenky na www.musicaflorea.cz
  • vstupné: 400 Kč, 300 Kč studenti, senioři, držitelé ZTP, 150 Kč studenti a pedagogové hudebních škol

Soubor Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních výrazných počinů na poli stylově poučené interpretace hudby v České Republice. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé.

Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.

ŠTERNBERSKÝ PALÁC / NÁRODNÍ GALERIE
Hradčanské nám. 15, Praha 1

19. 04. | 19.30 | Neznámý Leoš Janáček a počátky baroka. Účinkují: orchestr Musica Florea, soprán: Barbora Kabátková, Stanislava Mihalcová, alt: Daniela Čermáková, tenor: Hasan El Dunia, bas: Jaromír Nosek. Dirigent: Marek Štryncl. Musica Florea posluchačům představí nejranější tvorbu Leoše Janáčka ze skladatelových studentských let. Kompozičně vychází ze stylů renesance a baroka, jde především o drobné liturgické pěvecké skladby na latinské texty. Varhanní doprovod skladeb doplníme smyčcovou instrumentací v duchu autorova záměru. Na programu budou dále skladby z počátku italského baroka, které s hudbou mladého Janáčka souzní. Vedle Janáčka tak zazní Giovanni Gabrielli, Alessandro Grandi, Gregorio Allegri, Giovanni Battista Bovicelli a další.

Doporučujeme

Loading...