Najdi akci

Kalendář akcí

Komorní divadlo Kalich

Komorní divadlo Kalich
otevřeno po–pá 15.00–19.00, so a ne vždy hodinu před představenám hromadné objednávky vstupenek na tel. 606 021 748 nebo na obchodni@komornikalich.cz vstupenky je možné rezervovat a zakoupit on-line na www.divadlokalich.cz...
číst více

09. 09. | 19.00 | Ani za milion! – M. Doleželová, R. Vencl – skvělá  detektivní komedie, ve které je všechno jinak, každá lež je pravdou, každá pravda lží a jisté je pouze to, že pod rouškou humoru se skrývá vrah…  Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo a originální zápletka dávají téhle současné komedii obrovský potenciál. Hrají: J. Langmajer, A. Gondíková, rež. P. Hruška.
10. 09. | 19.00 | Můj nejlepší kamarád – E. Assous – Bernard a Phillipe jsou nejlepší přátelé, a přece tolik rozdílní. Úspěšný sukničkář Bernard přivede do jiného stavu svou milenku a požádá o pomoc  Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillipeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou. Hrají: A. Háma, P. Motloch, T. Kostková, N. Boudová, M. Sejnová/L. Okonová, rež. J. Nvota.
11. 09. | 19.00 | Hrdinové – tři veteráni z první světové války, Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců. Jeden je cynik s velkým srdcem, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu, uvízlé v jeho hlavě, a není proto schopen vést delší konverzaci. Třetí je pragmatik a opatrný optimista, který se – navzdory svému kulhání – pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, který každý den pozorují. Uspějí naši hrdinové v tomto svém posledním životním dobrodružství? Hrají: P. Kostka, J. Satoranský, M. Vladyka, rež. P. Slavík.
12. 09. | 19.00 | Můj nejlepší kamarád
14. 09. | 19.00 | Dvě noci na Karlštejně – P. Kolečko – komedie jednoho z našich nejlepších současných autorů Petra Kolečka. „18 jamek plných humoru“. Velkopaštikář, kosmonaut, zbohatlíci, svatba, hrad a golfové hřiště. A když k tomu všemu přidáte ještě českou manželku, která ve všech manželstvích s boháči všude na světě vždycky dokázala sehnat pravý český knedlík, a okořeníte humorem Petra Kolečka, pak je výsledkem skvělá komedie, která v režii Davida Drábka, stírá s humorem sobě vlastním svět bohatých, ovšem s poněkud nečekaným koncem. Hrají: L. Benešová, V. Kopta, I. Chmela, J. Bernášková, rež. D. Drábek.
15. 09. | 19.00 | Butch Cassidy a Sundance Kid (western z Bohnic) – L. Balák – dvě jména, která nás hned přenesou k romantickému westernu a k okouzlujícím darebákům v podání Paula Newmana a Roberta Redforda. A takovými frajery na divokém Západu se cítí i dva kamarádi „na život a na smrt“, kteří touží prožívat stejná dobrodružství, přepadení, střílení i nebezpečné útěky. Nevadí jim, že místo pistolí vytáhnou třeba rohlík a prchají-li divokou jízdou na koni, prostě se sami přemění v koně a mnoho dalšího stvoří jejich fantazie, protože jsou pacienty psychiatrické léčebny. Autor nazval právem svoji tvorbu „smíchovou katarzí“ a i touto komedií potvrdil, že patří k nejúspěšnějším českým komediografům. Hrají: J. Polášek, V. Kopta, S. Vrbická, rež. L. Balák.
18. 09. | 19.00 | Chvilková slabost – D. Churchill – bravurní jímavá komedie skvělého britského dramatika, který je u nás známý především jako autor komediálního hitu Natěrač. Chvilková slabost je hra na důvěrně známé téma -manželství. Bývalí manželé se setkávají na chalupě, aby si zde rozdělili věci po rozvodu. Každý už žije s jiným partnerem a zdá se, že budoucnost je neměnná. Situace se ale nečekaně komplikuje, především díky jejich osmnáctileté, rebelské dceři Lucy a vše dopadne jinak, než by divák předpokládal. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování. Vtipné a břitké dialogy této výborné komedie umožňují oběma hlavním postavám rozehrát opravdový herecký koncert. Hrají: P. Špalková, D. Matásek, S. Černodrinská/S. Sandeva, rež. P. Hruška.
20. 09. | 19.00 | Sex noci svatojánské – W. Allen – skvělá komedie Woody Allena vznikla podle stejnojmenného filmu. Jedná se o zábavnou a přitom rafinovanou hru o lásce a sexu, nejrůznějších vášních, předsudcích, a v neposlední řadě také o manželských trampotách. Hrají: V. Kopta, B. Munzarová, J. Meduna, M. Málková, R. Zima, S. Černodrinská/S. Haváčová, rež. J. Nvota.
21. 09. | 19.00 | Dokonalá fraška – P. LaZebnik, K. Day – dva herci – deset rolí. Originální a výjimečná převleková komedie. Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Rozpory se snaží zoufale tutlat, protože kdo by četl manželské rady člověka, jemuž se manželství rozpadá, že? Hrají: L. Štěpánková, L. Hampl, rež. Z. Dušek.
22. 09. | 19.00 | Čas pod psa – B. Buc – náhodné setkání tří žen: zaměstnané matky se starostmi o rodinu, frustrované ženy pod prášky, které zapíjí Armagnacem a mladé prodavačky v obchodě s prádlem. Všechny tři, každá více méně na konci svých sil, se náhodně setkají v zadní místnosti jedné pařížské kavárničky, kam jsou nuceny se uchýlit před nepřízní počasí a kde jsou posléze nuceny nedobrovolně strávit celou noc. To vše pod „dohledem“ místního číšníka, ironika a nepřítele žen. Hrají: T. Kostková, M. Málková, E. Josefíková, P. Nečas/K. Zima, rež. J. Nvota.
24. 09. | 19.00 | Na útěku – P. Palmade, Ch. Duthuron – road movie dvou zcela rozdílných žen – na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a o generaci starší Claude, která utíká z domova důchodců. Z původního hašteření o první zastavené auto se postupně zrodí nápad na společný útěk od zažitých stereotypů, který spojí jejich cesty dohromady. A právě společná cesta mezi nimi vytvoří nádherný vztah. Tyto dvě absolutně rozdílné ženy si vzájemně zrcadlí chyby i těžkosti, se kterými se musí ve svých životech vypořádat. A dělají to s obrovským nadhledem a humorem, protože až na cestě zjistí, jak jsou vlastně silné. Hrají: T. Kostková. C. Mayerová, rež. J. Nvota.
25. 09. | 19.00 | Úhlavní přátelé – C. Greep – svěží francouzská komedie o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství aneb co způsobí neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel.  Hrají: T. Kostková, N. Boudová, K. Zima a B. Kotiš, rež. J. Seydler.
26. 09. | 19.00 | Program na záchranu mužů – L. Balák – Možná to nikdo neví, a nejspíš je to tak dobře, protože projekt je tajný. Jistá část vědecké veřejnosti se totiž domnívá, že muži melou z posledního. Že se na rozdíl od komunikativních a flexibilních žen do moderního světa nehodí. Muži mají čím dál míň možností se předvést nebo něco velkého vykonat.  Některé indicie dokonce připouštějí, že degenerují.  A tak vznikl tajný program na záchranu mužů. Pojďme se podívat do Sexuologické laboratoře SL2 jaké programy na záchranu mužů se jim zatím podařilo vyvinout. Napínavá komedie s překvapivým koncem. Hrají: R. Zach, S. Nováková, rež. L. Balák.
27. 09.  | 19.00 | TIK TIK – L. Baffie – v čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, tedy obsedantní neurózou, Vzhledem k tomu, že doktor má zpoždění, překonávají zábrany a seznamují se vzájemně se svými „tiky“. Během dlouhého čekání hrají i „monopoly“ a nakonec se sami pokusí o skupinovou terapii. Do komických situací probleskuje snaha o vzájemnou pomoc a pocit, že nejsou se svými problémy sami, se proměňuje v přesvědčení, jak důležité je navázat přátelství. Hrají: T. Kostková, K. Frejová, E. Josefíková/Š. Kubíková, V. Knop, J. Polášek, J. Nosek, rež. J. Nvota.
28. 09.  | 19.00 | TIK TIK
30. 09. | 19.00 | Oskar a růžová paní – E. E. Schmitt – Oskar je malý chlapec, sedí na svém lůžku v nemocnici, a to co potřebuje je opravdu dobrý plán. Měl by to být vskutku důmyslný plán, jak přežít život se vším, co k němu patří až do vysokého věku, ale stihnout to v přeci jen trochu kratším čase. Jeden den jako deset let – s takovým kouzlem může Oskarovi pomoct jen jediný člověk. Obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, úžasná, vždy pohotová babi Růženka. Spolu s Oskarem jsou tým, který chrlí vtip, humor a nic pro něj není svaté, nemožné i v těch nejdramatičtějších situacích. Všechno zvládnou, vědí totiž dobře, že záda jim kryje ještě třetí tajný parťák Pánbůh osobně, který má kouzla s časem a zázraky na počkání takříkajíc v popisu práce. Člověk mu jen musí věřit a jasně říct, co chce. Přesně to se Oskar musí naučit. Potom ten život také nějak vypadá a má styl, i když je člověku náhle na konci týdne z ničeho nic stodeset let. Hrají: J. Polášek, P. Tomicová, rež. J. Nvota.

Doporučujeme

Loading...