Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní

Najdi akci

Kalendář akcí

Komorní divadlo Kalich

Komorní divadlo Kalich
otevřeno po–pá 15.00–19.00, so a ne vždy hodinu před představenám hromadné objednávky vstupenek na tel. 606 021 748 nebo na obchodni@komornikalich.cz vstupenky je možné rezervovat a zakoupit on-line na www.divadlokalich.cz...
číst více


27. 04. | 19.00 | Můj nejlepší kamarád
28. 04. | 16.00 | Čas pod psa – B. Buc – náhodné setkání tří žen: zaměstnané matky se starostmi o rodinu, frustrované ženy pod prášky, které zapíjí Armagnacem a mladé prodavačky v obchodě s prádlem. Všechny tři, každá více méně na konci svých sil, se náhodně setkají v zadní místnosti jedné pařížské kavárničky, kam jsou nuceny se uchýlit před nepřízní počasí a kde jsou posléze nuceny nedobrovolně strávit celou noc. To vše pod „dohledem“ místního číšníka, ironika a nepřítele žen. Hrají: T. Kostková, M. Málková, E. Josefíková, P. Nečas/K. Zima, rež. J. Nvota.
29. 04. | 19.00 | Ani za milion!
30. 04. /15.00/ a | 19.00 | TIK TIK – L. Baffie – v čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, tedy obsedantní neurózou, Vzhledem k tomu, že doktor má zpoždění, překonávají zábrany a seznamují se vzájemně se svými „tiky“. Během dlouhého čekání hrají i „monopoly“ a nakonec se sami pokusí o skupinovou terapii. Do komických situací probleskuje snaha o vzájemnou pomoc a pocit, že nejsou se svými problémy sami, se proměňuje v přesvědčení, jak důležité je navázat přátelství. Hrají: T. Kostková, K. Frejová, E. Josefíková/Š. Kubíková, V. Knop, J. Polášek, J. Nosek, rež. J. Nvota.

01. 05. | 19.00 | Už nikdy sám! – M. Becker – ať už se někdy cítíte v dnešní digitální době osamělí nebo ne, komedie z pera renomovaného režiséra a dramatika Marca Beckera Vám nabídne zcela netradiční řešení takového pocitu. Jenom doufáme, že poněkud brutální způsob jak si opatřit kámoše, nezačnete po návštěvě této skvěle herecky obsazené komedie praktikovat. Hrají: Z. Bydžovská, P. Liška, J. Polášek, rež. P. Novotný.
02. 05. | 19.00 | Oskar a růžová paní – E. E. Schmitt – Oskar je malý chlapec, sedí na svém lůžku v nemocnici, a to co potřebuje je opravdu dobrý plán. Měl by to být vskutku důmyslný plán, jak přežít život se vším, co k němu patří až do vysokého věku, ale stihnout to v přeci jen trochu kratším čase. Jeden den jako deset let – s takovým kouzlem může Oskarovi pomoct jen jediný člověk. Obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, úžasná, vždy pohotová babi Růženka. Spolu s Oskarem jsou tým, který chrlí vtip, humor a nic pro něj není svaté, nemožné i v těch nejdramatičtějších situacích. Všechno zvládnou, vědí totiž dobře, že záda jim kryje ještě třetí tajný parťák Pánbůh osobně, který má kouzla s časem a zázraky na počkání takříkajíc v popisu práce. Člověk mu jen musí věřit a jasně říct, co chce. Přesně to se Oskar musí naučit. Potom ten život také nějak vypadá a má styl, i když je člověku náhle na konci týdne z ničeho nic stodeset let. Hrají: J. Polášek, P. Tomicová, rež. J. Nvota.
03. 05. | 19.00 | Ani za milion! – M. Doleželová, R. Vencl – skvělá detektivní komedie, ve které je všechno jinak, každá lež je pravdou, každá pravda lží a jisté je pouze to, že pod rouškou humoru se skrývá vrah... Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo a originální zápletka dávají téhle současné komedii obrovský potenciál. Hrají: J. Langmajer, A. Gondíková, rež. P. Hruška.
05. 05. | 16.00 | Na útěku – P. Palmade, Ch. Duthuron – road movie dvou zcela rozdílných žen – na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a o generaci starší Claude, která utíká z domova důchodců. Z původního hašteření o první zastavené auto se postupně zrodí nápad na společný útěk od zažitých stereotypů, který spojí jejich cesty dohromady. A právě společná cesta mezi nimi vytvoří nádherný vztah. Tyto dvě absolutně rozdílné ženy si vzájemně zrcadlí chyby i těžkosti, se kterými se musí ve svých životech vypořádat. A dělají to s obrovským nadhledem a humorem, protože až na cestě zjistí, jak jsou vlastně silné. Hrají: T. Kostková. C. Mayerová, rež. J. Nvota.
06. 05. | 19.00 | TIK TIK – L. Baffie – v čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, tedy obsedantní neurózou, Vzhledem k tomu, že doktor má zpoždění, překonávají zábrany a seznamují se vzájemně se svými „tiky“. Během dlouhého čekání hrají i „monopoly“ a nakonec se sami pokusí o skupinovou terapii. Do komických situací probleskuje snaha o vzájemnou pomoc a pocit, že nejsou se svými problémy sami, se proměňuje v přesvědčení, jak důležité je navázat přátelství. Hrají: T. Kostková, K. Frejová, E. Josefíková/Š. Kubíková, V. Knop, J. Polášek, J. Nosek, rež. J. Nvota.
07. 05. | 19.00 | Čas pod psa – B. Buc – náhodné setkání tří žen: zaměstnané matky se starostmi o rodinu, frustrované ženy pod prášky, které zapíjí Armagnacem a mladé prodavačky v obchodě s prádlem. Všechny tři, každá více méně na konci svých sil, se náhodně setkají v zadní místnosti jedné pařížské kavárničky, kam jsou nuceny se uchýlit před nepřízní počasí a kde jsou posléze nuceny nedobrovolně strávit celou noc. To vše pod „dohledem“ místního číšníka, ironika a nepřítele žen. Hrají: T. Kostková, M. Málková, E. Josefíková, P. Nečas/K. Zima, rež. J. Nvota.
08. 05. | 19.00 | Hrdinové – tři veteráni z první světové války, Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců. Jeden je cynik s velkým srdcem, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu, uvízlé v jeho hlavě, a není proto schopen vést delší konverzaci. Třetí je pragmatik a opatrný optimista, který se – navzdory svému kulhání – pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, který každý den pozorují. Uspějí naši hrdinové v tomto svém posledním životním dobrodružství? Hrají: P. Kostka, J. Satoranský, M. Vladyka, rež. P. Slavík.
11. 05. | 19.00 | Úhlavní přátelé – C. Greep – svěží francouzská komedie o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství aneb co způsobí neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel. Hrají: T. Kostková, N. Boudová, K. Zima a B. Kotiš, rež. J. Seydler.
12. 05. | 19.00 | Můj nejlepší kamarád – E. Assous – Bernard a Phillipe jsou nejlepší přátelé, a přece tolik rozdílní. Úspěšný sukničkář Bernard přivede do jiného stavu svou milenku a požádá o pomoc Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillipeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou. Hrají: A. Háma, P. Motloch, T. Kostková, N. Boudová, M. Sejnová/L. Okonová, rež. J. Nvota.
13. 05. | 19.00 | Fachman – Martin Trnavský s humorem představuje dilema prostého muže a jeho náhlého procitnutí z racionálního do intuitivního světa. Představení také rozkrývá esenci mužského a ženského principu. Rež. J .Nvota.
16. 05. | 19.00 | Butch Cassidy a Sundance Kid (western z Bohnic) – L. Balák – dvě jména, která nás hned přenesou k romantickému westernu a k okouzlujícím darebákům v podání Paula Newmana a Roberta Redforda. A takovými frajery na divokém Západu se cítí i dva kamarádi „na život a na smrt“, kteří touží prožívat stejná dobrodružství, přepadení, střílení i nebezpečné útěky. Nevadí jim, že místo pistolí vytáhnou třeba rohlík a prchají-li divokou jízdou na koni, prostě se sami přemění v koně mnoho dalšího stvoří jejich fantazie, protože jsou pacienty psychiatrické léčebny. Autor nazval právem svoji tvorbu „smíchovou katarzí“ a i touto komedií potvrdil, že patří k nejúspěšnějším českým komediografům. Hrají: J. Polášek, V. Kopta, S. Vrbická, rež. L. Balák.
17. 05. | 19.00 | Zkurvení havlisti (komedie ze sauny) – L. Balák – kde jinde než v sauně odhodit těžkosti světa a oddychnout si. Ale jde to? Dnešní svět je tak složitý, tak rychlý, a tak nevyzpytatelný, že na něho nemůžete přestat myslet nikde. Zvlášť když se jmenujete Hubert, Bořek a Vladan, kterým stav světa leží na srdci moc. S přibývající teplotou v sauně, řeší čím dál těžší otázky a čím dál víc se vztekají. Jestli vám není osud světa lhostejný, přijďte si jejich názory poslechnout a probrat starosti našich dnů. Hrají: M. Hanuš, T. Měcháček, K. Zima nebo M. Bumbálek, rež. L. Balák.
18. 05. | 19.00 | Program na záchranu mužů – L. Balák – Možná to nikdo neví, a nejspíš je to tak dobře, protože projekt je tajný. Jistá část vědecké veřejnosti se totiž domnívá, že muži melou z posledního. Že se na rozdíl od komunikativních a flexibilních žen do moderního světa nehodí. Muži mají čím dál míň možností se předvést nebo něco velkého vykonat. Některé indicie dokonce připouštějí, že degenerují. A tak vznikl tajný program na záchranu mužů. Pojďme se podívat do Sexuologické laboratoře SL2 jaké programy na záchranu mužů se jim zatím podařilo vyvinout. Napínavá komedie s překvapivým koncem. Hrají: R. Zach, S. Nováková, rež. L. Balák.
19. 05. | 19.00 | Dvě noci na Karlštejně – P. Kolečko – komedie jednoho z našich nejlepších současných autorů Petra Kolečka. „18 jamek plných humoru“. Velkopaštikář, kosmonaut, zbohatlíci, svatba, hrad a golfové hřiště. A když k tomu všemu přidáte ještě českou manželku, která ve všech manželstvích s boháči všude na světě vždycky dokázala sehnat pravý český knedlík, a okořeníte humorem Petra Kolečka, pak je výsledkem skvělá komedie, která v režii Davida Drábka, stírá s humorem sobě vlastním svět bohatých, ovšem s poněkud nečekaným koncem. Hrají: L. Benešová, V. Kopta, I. Chmela, J. Bernášková, rež. D. Drábek.
20. 05. | 19.00 | Oskar a růžová paní
23. 05. | 19.00 | Enigmatické variace aneb láska až za hrob – E. E. Schmit – slavný spisovatel a nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí, žije už léta sám na vzdáleném ostrově v Norském moři. Znorko nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí. Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska“ – románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H. M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma – záhadu, zastřenější než se zdálo, budou oba muži odkrývat postupně s jízlivostí i odzbrojujícím citem. Hrají: M. Stránský, J. Maléř, rež. J. Burian.
24. 05. | 16.00 | Na útěku
25. 05. | 19.00 | Ani za milion!
26. 05. | 19.00 | Sex noci svatojánské – W. Allen – skvělá komedie Woody Allena vznikla podle stejnojmenného filmu. Jedná se o zábavnou a přitom rafinovanou hru o lásce a sexu, nejrůznějších vášních, předsudcích, a v neposlední řadě také o manželských trampotách. Hrají: V. Kopta, B. Munzarová, J. Meduna, M. Málková, R. Zima, S. Černodrinská/S. Haváčová, rež. J. Nvota.
30. 05. | 19.00 | Můj nejlepší kamarád
31. 05. | 19.00 | TIK TIK

Doporučujeme

Loading...