Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní

Najdi akci

Kalendář akcí

Jihočeské divadlo

Jihočeské divadlo
Jihočeské divadlo je jediné profesionální čtyřsouborové divadlo na jihu Čech. V Českých Budějovicích má již 100 letou tradici. Integruje čtyři samostatně působící umělecké soubory - činohru, operu, balet a Malé divadlo.
číst více

Sedm šťastných inscenací Jihočeského divadla

V předjarním čase přiveze Jihočeské divadlo do Prahy výběr z nejlepších inscenací stávající sezóny. Přehlídku s výmluvným názvem Jižní spojka odstartuje balet JD taneční variací na kultovní román Mechanický pomeranč A. Burgesse. Surreálná groteska v režii a choreografii Tomáše Rychetského potěší nejen znalce románu, ale především milovníky soudobého tance. Jako další netradiční balet se představí inscenace Rádio Svobodná Bystrouška v režii a choreografii Petra Zusky. Originální taneční divadlo kombinuje mluvené slovo z legendární nahrávky K. Högera s pohybovým vyjádřením.
Činohra představí své kmenové režiséry Martinu Schlegelovou a Adama Svozila s jejich inscenacemi Café Groll a Holky a kluci. Tyto inscenace, určené původně pro jeviště historické budovy JD a Studiovou scénu Na Půdě, jsou žánrově různorodé. Příběh z českobudějovických nevěstinců ve 20. letech 20. století a sžíravá zpověď mladé ženy 21. století jsou především příležitostí pro členy činoherního souboru.
Opera JD se poprvé ve své historii představí inscenací velkolepého opusu A. Boita Mefistofeles na jevišti Státní opery Praha. Sugestivní podobenství o lidské duši zaujme díky režii uměleckého šéfa opery Tomáše Ondřeje Pilaře znalce krásného zpěvu i ctitele souladu všech jevištních uměn.
Světovým unikátem je bezesporu „opera pro kojence“ s názvem Mimi opera z pera Lukáše Sommera, kterou inscenuje Jiří Ondra. Komorní  dílo, kde zpěváci i instrumentalisté spolu s dětmi  a jejich doprovodem tvoří nedělitelný celek, probouzí v nejmenších divácích elementární  hudební cítění hravou formou při zapojení všech základních smyslů.
Divadlo NOD se na jeden večer promění v „kino“. Inscenace kmenového režiséra Malého divadla Janka Lesáka Invidible Man je pojata jako live-cinema, kdy souběžně s příběhem na jevišti sledujete i jeho natáčení filmovým štábem. Přímo před Vámi vznikne film s neviditelným hercem  v hlavní roli.

Jižní spojka 2022
  1/3  Mechanický pomeranč (Jatka 78)
11/3  Holky a kluci (Studio Švandova divadlo) 13/3  Rádio Svobodná Bystrouška
         (Vinohradské divadlo)
14/3  Invisible Man (NOD)
16/3  Mimi opera (Studio Švandova divadlo) 17/3  Café Groll (Švandovo divadlo)
19/3  Mefistofeles (Státní opera Praha - hrajeme
         v rámci festivalu Opera 2022)
www.jihoceskedivadlo.cz

Doporučujeme

Loading...