Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Galerie KRYT

Galerie KRYT
Městský úřad otevřeno: květen – říjen 8.30–17.00 vč. víkendů a svátků, mimo sezónu všední dny 8.30–17.00
číst více

I v klášterecké galerii začínáme výstavami, které musely být kvůli vládním opatřením již jednou či dvakrát odloženy. Nejprve to bude únorové drátkování v podání pana Ladislava Lokajíčka a výstava Hrátky s drátky, která začíná 4. února.

Březen je rezervován velkým plátnům a malířskému umění Mirka Javůrka. Mirkova výstava byla v Krytu odložena již dvakrát a určitě se máte na co těšit. Duben bude věnován vzpomínce na pana Ladislava Steňka a na jeho malířské i grafické umění. V květnu se zaměříme na trochu jiný druh umění, než na který jsme zvyklí, a to paličkování doplněné o fotografie.
Každý rok se snažíme v galerii představit alespoň jedno významné výročí, a červen tak bude věnovaný jednomu z těch nejzásadnějších – v tomto roce si připomínáme 80 let od atentátu na Reinharda Heydricha, následné heydrichiády a také likvidace obce Lidice nacisty. Ve spolupráci s Památníkem Lidice vám toto téma přiblížíme ve výstavách Heydrichiáda a Ohlasy lidické tragédie ve světě.
V červenci vám své umění představí František Kollman, malíř, grafik, rytec, ilustrátor a mistr bojových umění a bývalý šéf ochranky Václava Havla.
Dva následující měsíce, tedy srpen a září, pro vás máme zamluvenou opravdovou lahůdku. I hudebník může být zároveň malíř a budete si tak u nás moci prohlédnout malby, jejichž autorem je světoznámý jazzový trumpetista Laco Deczi.
Na říjen jsme zalovili v kláštereckých vodách a své téměř dokonalé kresby představí, již dobře známý, Šimon Čekal. Listopad odlehčíme a třeba se i společně zasmějeme vtipům a karikaturám Jana Farkase a v prosinci uvidíme, co nám Ježíšek přinese.

František Kollman a Václav Havel, foto CNN Kresba Šimon Čekal Klášterec nad Ohří, foto Štěpán Malast Památník dětských obětí války – Lidice
Doporučujeme

Loading...