Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 8/2023

Milí čtenáři,
je již více než zřetelné, že najít klidné a pěkné místo k trávení odpočinku a dovolené bude stále těžší. Komplikace, které nám současná situace doma i ve světě přináší, se stávají čím dál nepříjemnějšími a někdy i dokonce život ohrožujícími. Nad přírodními procesy nelze vyhrát, to bychom měli mít stále na paměti. Jisté je, že se nelze vzdávat, ale co všechno musíme ještě zažít, abychom pochopili, že na této planetě nejsme pány.
Třeba by nám kulturní zážitky mohly pomoci k lepšímu pochopení toho, co se kolem nás děje. Ráda vám opět nějaké pěkné akce doporučím.
Do konce měsíce potrvá výstava Mistr Zenu: Chvála stínu klasika české fotografie Josefa Sudka v ateliéru na Újezdě. Sudek se zajímal o asijské umění a čínskou filosofii a jeho snímky dokáží navodit meditativní náladu podobně jako třeba japonské zahrady zenových klášterů. V netradiční instalaci najdete rohože z rýžové trávy, na kterých budete moci vnímat Sudkovy fotografie z jiné perspektivy. Zážitek zaručen.
K létu patří i trávení času na chatách, a pokud byste si chtěli rozšířit znalosti o tomto druhu staveb, neváhejte a navštivte expozici ve Winternitzově vile na Smíchově. Představuje objevnou architekturu tří letních domů na Sečské přehradě, které se zachovaly do dnešních dnů. Myslím, že budete překvapeni.
Dalším tipem je již tradiční Mezinárodní varhanní festival v bazilice sv. Jakuba v Praze, který proběhne od začátku srpna až do druhé poloviny září a přinese velmi kvalitní varhanní hudbu v podání umělců z celého světa. Kdo ještě neměl možnost slyšet třeba varhaníka z Jižní Koreje, Velké Británie nebo Francie, ať neváhá.
Na příjemnou letní procházku s nezapomenutelným výhledem na Prahu zve Vrtbovská zahrada na Malé Straně. Pokud jste tam ještě nezavítali, rozhodně tak učiňte.
Přeji všem našim čtenářům příjemný zbytek léta a objevné kulturní zážitky.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...