Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 7/2023

Milí čtenáři,
léto je tu a s ním přichází čas odpočinku, prázdnin a dovolených. Český národ je národ dovolenkový a 80% Čechů si ji určitě nenechá ujít. Budiž jim přáno, zapomenout na starosti všedních dnů je pro duševní hygienu více než potřebné. K trávení volného času u vody, chození po naší zemi či sportovním výkonům však můžete přidat i zážitky kulturní. Tady jsou tipy na červenec.
V polovině měsíce proběhne již 15. ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi, který se přestěhoval do Holešovické tržnice, kde se bude konat většina představení z pestrého programu, další lokací je Mariánské náměstí v centru města. Zažijete neuvěřitelnou podívanou s českými i zahraničními umělci. Nenechte si ujít.
V kinech budete moci zhlédnout českou premiéru filmu Dvě slova jako klíč režiséra Dana Svátka, který vás v příbězích jednotlivých hrdinů zavede do atraktivních míst po celém světě. Herecké obsazení je mezinárodní, ve filmu uvidíte filmové hvězdy Pierra Richarda nebo Daniela Olbrychskiho. Těšila bych se na zajímavý zážitek.
Do 16. července lze ještě navštívit výstavu Josef Mánes: Člověk – umělec – legenda ve Valdštejnské jízdárně na Malé Straně. O jednom z našich nejvýznamnějších umělců 19. století se určitě dozvíte více, než jste doposud věděli.
K pražskému kulturnímu létu již neodmyslitelně patří Letní slavnosti staré hudby, které proběhnou v druhé polovině července a potrvají až do začátku srpna. Kvalita koncertů a účinkujících je opět zaručena. Dalšími hudebními tipy jsou Svatovítské varhanní večery či koncerty souboru Musica Florea. Bližší informace najdete v rubrice Koncerty.
Pro pamětníky a jejich potomky bych doporučila na závěr výstavu Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku. Kromě vystavených ilustrací a další komiksové tvorby bude promítán film Záhada hlavolamu z roku 1969. Pořadatelé vás zvou na dobrodružnou výpravu, jako stvořenou pro letní dny.
Přeji všem našim čtenářům klidné letní dny a pěkné kulturní zážitky.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...