Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 4/2022

Vážení a milí čtenáři,
přestože pranostika praví, že „duben, ještě tam budem“, komu by se ale chtělo vysedávat za kamny, když venku svítí sluníčko a prohřívá meze. Téměř všechna omezení již padla, takže za kulturou se můžete vypravit už bez překážek. Sedět a dýchat dvě hodiny do roušky či respirátoru na koncertě či v divadle bylo velmi nepříjemné a myslím, že si to všichni rádi odpustíme.
Tady jsou mé tipy na aprílový měsíc duben. Tentokrát vás pozvu trochu mimo Prahu, přichází také čas výletů. V roce 2020 dostal Památník národního písemnictví do správy zrekonstruovaný zámeček v Petrkově u Havlíčkova Brodu, který svého času obýval jeden z našich nejvýznamnějších výtvarných umělců, grafik a básník Bohuslav Reynek. V objektu se konají přednášky, výstavy a další akce, které mají přidanou hodnotu v geniu loci tohoto místa. Neváhejte a navštivte Petrkov.
Dalším přitažlivým místem k návštěvě je Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, kde bude 22. dubna otevřena nová multimediální expozice Archevita – stopami věků, která nás přenese do neolitu a života v této době. Na slavnostním zahájení vystoupí mj. Dan Bárta nebo Václav Noid Bárta se skupinami. Nenechte si ujít.
Speciální koncert filmové hudby hollywoodských skladatelů proběhne 26. dubna. Zahraje PKF – Prague Philharmonia za osobní přítomnosti těchto skladatelů a dirigentů. Akce se uskuteční v Kongresovém centru v Praze, bližší informace najdete v rubrice Koncerty.
Děti můžete vzít na představení dalšího ročníku festivalu Dítě v Dlouhé, kde si určitě vaši potomci přijdou na své. Jsou připravena nejen divadelní představení od osvědčených souborů, ale i workshopy pro ty nejmenší. Program je uveden v rubrice Divadla.
Nemohu opomenout ani sváteční dny velikonoční. Na Chvalské tvrzi budete moci od 8. dubna přispět ke zdobení velikonočního stromu a navěšet na něj svá vlastní malovaná vejce. Viset tam budou možná až do konce měsíce.
Přeji všem našim čtenářům krásné svátky jara a pěkné kulturní zážitky.

Alice Braborcová, odpovědná redaktorka

Doporučujeme

Loading...