Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Pražský přehled kulturních pořadů 01/2016

Milí čtenáři,

všichni jsme o rok starší, mnozí i moudřejší a společně vstupujeme plni novoročních předsevzetí a nadějí do roku 2016. Váhání či obavy nejsou na místě. Čas měří všem neúprosně, stejným metrem, a jak správně tušíte, vzdorovat mu by bylo bláhové.

Stejně bláhové se zdálo nám na sklonku minulého roku změnit grafickou úpravu Pražského přehledu již v tomto vydání. Ještě bláhovějším se ale jevil náš záměr zvětšit písmo. Věřte mi, byl to oříšek. Co oříšek, byl to přímo ořech – juvie ztepilá (para ořech). Na jeho rozlousknutí bylo zapotřebí mnoha hodin, potu a slz, za což mají redaktoři Pražského přehledu můj dík. V úvahu jsme museli brát nejen přání čtenářů, ale také všech, kdo se v rubrikách Pražského přehledu prezentují. Zda se nám to povedlo, je na posouzení laskavého čtenáře.

Vzhůru tedy do roku, který se ponese ve znamení 700. výročí narození jedenáctého českého krále Karla I. a pozdějšího římského císaře Karla IV. Chystá se již tradičně také celá řada zajímavých premiér, výstav, hudebních zážitků, kulturních akcí a neotřelých podívaných. Zachováte-li nám svou přízeň, slibujeme, že s námi budete mít přehled.

Do letošního roku vám přejeme vše dobré, pevné zdraví a neutuchající touhu po poznání.

Luděk Sládek, šéfredaktor

Doporučujeme

Loading...