Najdi akci

Kalendář akcí

STUDIJNÍ A DOKUMENTAČNÍ CENTRUM NORBERTOV

STUDIJNÍ A DOKUMENTAČNÍ CENTRUM NORBERTOV
badatelna otevřena po předchozím objednání galerie otevřena út, čt, so, ne od 10.00 do 18.00
číst více

VÝSTAVA

Architekt Adolf Loos – modely a fotografie   Expozice architektonických modelů a fotografií děl Adolfa Loose byla součásti retrospektivní výstavy ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN, kterou pořádalo Muzeum města prahy ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze u příležitosti 150. výročí narození architekta Adolfa Loose. Unikátní kolekci architektonických modelů a fotografií postavených budov i neuskutečněných projektů v Čechách a na Moravě jsme se rozhodli nadále zpřístupnit našim návštěvníkům v galerijním prostoru Studijního a dokumentačního centra Norbertov poblíž nejvýznamnější realizace tohoto významného architekta – Müllerovy vily. Expozice se tak stane svébytnou součástí prohlídky vily, během níž se bude možné seznámit s širším obsahem informací o architektonickém díle Loose v českých zemích | od 5. 11.

Komentované vycházky okolím Müllerovy vily
vycházka je mimořádně zahájena na adrese Suchardova 284/9. Vstupenku je nutno zakoupit předem na e-shopu muzea nebo na pokladně SDCN. Průvodkyně: Hedvika Čenková

PŘEDNÁŠKY
vstupenky k zakoupení na eshop.muzeumprahy.cz. nebo na pokladně Studijního a dokumentačního centra Norbertov

KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA

vstupné: 80/120 Kč, vstupenky lze zakoupit elektronicky nebo na pokladně SDCN

12. 11. | 14.00 | Osada Baba a koncept nového bydlení. Funkcionalistická osada Baba nebyla ojedinělým počinem, který seznamoval zájemce o nové bydlení s moderními trendy. V Evropě bylo ve dvacátých letech postaveno několik koncepčně obdobných sídlišť nové architektury, např. ve Stuttgartu, Vídni či Brně. Při vycházce osadou Baba se návštěvníci seznámí také s těmito projekty a jejich porovnáním s pražskou realizací. Dále se zaměříme na složení skupiny architektů, kteří se podíleli na stavbě jednotlivých domů, se zvláštním důrazem na Marta Stamma, Pavla Janáka a Josefa Gočára, a také na zastoupení a postavení žen architektek. V neposlední řadě se návštěvníci seznámí s vybranými umělci, kteří na Babě žili – ať už se jednalo o Jaroslava Sutnara, či Emílii Paličkovou.

Doporučujeme

Loading...