Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní

Najdi akci

Kalendář akcí

STUDIJNÍ A DOKUMENTAČNÍ CENTRUM NORBERTOV

STUDIJNÍ A DOKUMENTAČNÍ CENTRUM NORBERTOV
badatelna otevřena po předchozím objednání galerie otevřena út, čt, so, ne od 10.00 do 18.00
číst více

VÝSTAVA

Architekt Adolf Loos – modely a fotografie   Expozice architektonických modelů a fotografií děl Adolfa Loose byla součásti retrospektivní výstavy ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN, kterou pořádalo Muzeum města prahy ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze u příležitosti 150. výročí narození architekta Adolfa Loose. Unikátní kolekci architektonických modelů a fotografií postavených budov i neuskutečněných projektů v Čechách a na Moravě jsme se rozhodli nadále zpřístupnit našim návštěvníkům v galerijním prostoru Studijního a dokumentačního centra Norbertov poblíž nejvýznamnější realizace tohoto významného architekta – Müllerovy vily. Expozice se tak stane svébytnou součástí prohlídky vily, během níž se bude možné seznámit s širším obsahem informací o architektonickém díle Loose v českých zemích | od 5. 11.

Komentované vycházky okolím Müllerovy vily
vycházka je mimořádně zahájena na adrese Suchardova 284/9. Vstupenku je nutno zakoupit předem na e-shopu muzea nebo na pokladně SDCN. Průvodkyně: Hedvika Čenková

23. 08. | 17.30 | Za Eliškou Junkovou a Josefem Sudkem – tentokrát se zrychleně projdeme částí Střešovic až na Pohořelec do míst, kde stával špitál strahovských premonstrátů. Tento řád byl dlouhá staletí vrchností Střešovic. Podíváme se i na některá zajímavá domovní znamení v Úvozu nebo si připomeneme, kudy vedla původně hlavní komunikace na Pražský hrad. A všimli jste si někdy pamětní desky na domě, kde žila naše automobilová závodnice Eliška Junková? Ve správě Muzea města Prahy je i Rothmayerova vila, která je spojena se jménem Josefa Sudka. Tento úžasný fotograf měl svůj byt i na Úvoze, v jednom z domů se zajímavým domovním znamením. Dnes je zde malá Galerie Josefa Sudka.

 

Doporučujeme

Loading...