Najdi akci

Kalendář akcí

Šporcl Arts Agency

Šporcl Arts Agency
vstupenky lze zakoupit na eshop.sporclarts.com Cena pro předplatitele celého cyklu zůstala stejná, 3 000 Kč. Ceny jednotlivých koncertů, všechny informace o datech a místech konání jsou k dispozici v e-shopu agentury na adrese...
číst více

Koncerty budou opět probíhat v Profesním domě MFF na Malostranském náměstí v Praze, kromě vánočního koncertu, ten se uskuteční v klášteře sv. Anežky české.

Antonín Dvořák Sextet a Mladí talenti
PRAŽSKÉ HUDEBNÍ VEČERY 6
Profesní dům Matematicko fyzikální fakulty, Malostranské nám. 25, 118 00 Malá Strana
Program

Pavel Šporcl dlouhodobě podporuje mladé umělce, nastupující generaci budoucích kolegů, jako předseda poroty Kociánovy houslové soutěže, jako pedagog na HAMU, jako umělecký ředitel a lektor mezinárodních kurzů Ameropa Music Academy i tím, že jim dává prostor na svých koncertech k předvedení jejich mistrovství.

Zemlinského kvarteto je špičkový smyčcový soubor, již od svého založení navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. Je laureátem mnoha českých i mezinárodních soutěží a nositelem prestižních ocenění. Soubor natočil kompletní komorní dílo A. Zemlinského a též čtyři CD se smyčcovými kvarteta A. Dvořáka, čímž jako čtvrtý soubor v historii dokončil kompletní nahrávku Dvořákovy kvartetní tvorby. Soubor nese jméno rakouského skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandera Zemlinského.
Petr Šporcl se řadí mezi nejlepší současné violoncellisty české hudební scény, na violoncello začal hrát již v sedmi letech. Vystudoval Konzervatoř Praha, pokračoval na HAMU a během studií obdržel jako jeden ze 30 studentů celého světa stipendium v USA na Southern Methodist University v Dallasu. Perličkou je, že na této prestižní škole studovali oba sourozenci Šporclovi!
Petr Šporcl je zakládajícím členem M. Nostitz Quartet a pedagogem na Konzervatoři Jana Deyla.
Performers

Pavel Šporcl - housle
Zemlinského kvarteto, Petr Šporcl - violoncello
sólisté hudební akademie Ameropa Music

www.pavelsporcl.com

Doporučujeme

Loading...