Najdi akci

Kalendář akcí

Nová síň

Nová síň
otevřeno: denně mimo pondělí 11.00–18.00
číst více

VÝSTAVY

Květoslav Přibyl – „Fotografie“   Soubor fotografií představuje reflexi autorových setkání s lidmi, krajinou a událostmi za posledních více než 50 let. Prolínají se v něm krajiny, zátiší, portréty umělců, momentky ze všedního života i snímky ze sovětské okupace 1968. Autor vychází z tradice klasické dokumentární fotografie, současně je však přitahován grafickou  estetikou černobílé fotografie a výtvarností zachycovaných objektů. Snímky byly pořízené na kinofilm či negativ 6x6 a vystavené zvětšeniny jsou provedeny klasickým způsobem na bromostříbrném papíře | od 5. 4. do 30. 4.

Eva Vejvodová – „Ozvěny“   Galerie Nová síň ve Voršilské ulici vystaví obrazy malířky Evy Vejvodové, olejomalby, vytvořené  v průběhu posledních tří let. Název výstavy Ozvěny pojmenovává prameny jejich vzniku, inspiraci, která odráží to, čím žijeme i čím jsme žili. Malířka své téma vyjadřuje volnými barevnými strukturálními kompozicemi, ve kterých je příroda nositelkou imaginace i energie | od 3. 5. do 14. 5.

Prague Auctions   Předaukční výstava významných děl českého umění | od 16. 5. do 21. 5. | otevřeno denně 10.00–18.00 | internetová aukce proběhne v neděli 21. 5. od 19.00

Adam Jílek – „Není čas na život“   MgA. Adam Jílek (*29. 3. 1989, Praha) je malíř mladé generace českých umělců, jež si přes svůj relativně nízký věk stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Adam Jílek vybočuje nejenom svým talentem, ale především osobitým a velmi dobře rozeznatelný rukopisem. Ve svých obrazech znázorňuje převážně zvířecí motivy, do kterých vkládá své příběhy, jak z osobního života, tak i kritiku dnešní uspěchané doby a lidských neřestí. Přesto, že se často jedná o náměty ne příliš veselé, cílem autora je snaha o jejich zachycení s jakousi nadsázkou a humorem. Adamova díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě i USA. Má za sebou několik zajímavých výstav. V roce 2019 ho magazín Forbes zařadil do svého prestižního žebříčku 30 pod 30 mladých talentovaných Čechů do 30 let, kteří vynikají ve svém oboru. Autorsky se také podílel na tvorbě kolekce šatů ve spolupráci s českou přední módní návrhářkou Beatou Rajskou | od 23. 5. do 4. 6.

Doporučujeme

Loading...