Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Městská divadla pražská, p. o.

Městská divadla pražská, p. o.
zřizovatel hlavní město Praha Centrální pokladna se nachází ve spojovací pasáži od ABC směrem k Lucerně, na půl cesty mezi divadly ABC a Rokoko. Otevřena je každý všední pracovní den od 11 do 19 hodin. Pokladny jednotlivých divadel jsou otevřeny...
číst více

30. 06. a 01. 07. | 19.00 | Zítra swing bude zníti všude – Martin Vačkář, Ondřej Havelka – po válce se v Praze „vařil jazz“ na každém rohu. Gejblíci, bedly a veškerá mladá cháska tančila a byla přesvědčená, že „tohle století bude americký a oni si ten svůj život užijou“. Do vlasti se vraceli lidé, co odešli před nacisty, jejich důvěřivé nadšení ze svobody nebralo konce. Doba však přála i spekulantům s nemovitostmi po Němcích a židovských rodinách. To je i příběh Matthewa O’Macka, který přijíždí z Ameriky, v Hybernské ulici koupí dům a v něm pro svého syna, nadějného saxofonistu a kapelníka, otevře swingovou kavárnu... Hrají: N. Horáková, J. Štrébl, K. Krhovják, E. Pacoláková, J. Meduna, P. Konáš, H. Bor, V. Havelka, Z. Vencl, T. Rychlá / D. Marková, M. Kvapil / F. F. Červenka, M. Zbrožek a Melody Makers Ondřeje Havelky. Režie: O. Havelka.

19. a 20. 07., 25. a 26. 08. | 19.00 | Na Zlatém jezeře – Ernest Thompson – v kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Norman a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normanovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát. Hrají: L. Frej / J. Vlasák, S. Stašová, M. Procházková, V. Fridrich / J. Teplý ml., J. Nosek / K. Zima, J. J. Černý / F. Antonio / M. Pazderka / K. Zapletal. Režie: V. Strnisko.

28. a 29. 07., 18. a 19. 08. | Shirley Valentine – Willy Russell – one woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Hrají: S. Stašová. Režie: Z. Kaloč.

Doporučujeme

Loading...