Najdi akci

Kalendář akcí

Jeruzalemská synagoga

Jeruzalemská synagoga
otevřeno: denně mimo sobot a židovských svátků 10.00–17.00 vstupné zahrnuje prohlídku synagogy: dospělí 100 Kč, děti 6–15 let, studenti 60 Kč, děti do 6 let zdarma;. Zlevněný vstup pro držitele vstupenky do...
číst více

Synagoga byla postavena v letech 1905–1906 podle projektu vídeňského architekta Wilhelma Stiassného a kombinuje secesní tvarosloví s maurským stylem. Synagoga je unikátní památkou pražské architektury počátku 20. století a současně nádherným příkladem synagogální architektury Rakousko-Uherska. Návštěvníky zaujme obnovené hlavní průčelí a portál a dále restaurované nástěnné malby a vitráže oken. Pořádají se zde pravidelné koncerty, přednášky a výstavy.

STÁLÉ VÝSTAVY
Židovská obec v Praze od roku 1945 po dnešek   Poprvé se veřejnosti představuje poválečná historie pražské židovské komunity.
Židovské památky a jejich rekonstrukce po roce 1989   Výstava seznamuje návštěvníky s různorodostí oprav památek, které jsou ve správě Židovské obce v Praze.
10 hvězd. Revitalizace židovských památek v České republice   Expozice věnovaná projektu realizovaném Federací židovských obcí. Jedná se o rekonstrukce synagog a rabínských domů. Dosud bylo zrekonstruováno 10 objektů.

VÝSTAVA
„Příběh lágrového fotografa: Bedřich Vohryzek a fotodílna Nováky“
   Výstava fotografií | od 22. 9.2022 do 6. 1. 2023

 

Doporučujeme

Loading...