Najdi akci

 - 

Kalendář akcí

Jeruzalémská synagoga

Jeruzalémská synagoga
otevřeno: denně mimo sobot a židovských svátků 10.00–18.00 vstupné zahrnuje prohlídku synagogy: dospělí 150 Kč, děti 6–15 let, studenti 100 Kč, děti do 6 let zdarma zlevněný vstup pro držitele vstupenky do Staronové synagogy, na místě...
číst více

Synagoga byla postavena v letech 1905–1906 podle projektu vídeňského architekta Wilhelma Stiassného a kombinuje secesní tvarosloví s maurským stylem. Synagoga je unikátní památkou pražské architektury počátku 20. století a současně nádherným příkladem synagogální architektury Rakousko-Uherska. Návštěvníky zaujme obnovené hlavní průčelí a portál a dále restaurované nástěnné malby a vitráže oken. Pořádají se zde pravidelné koncerty, přednášky a výstavy.

STÁLÉ VÝSTAVY
Židovská obec v Praze od roku 1945 po dnešek   Poprvé se veřejnosti představuje poválečná historie pražské židovské komunity.
Židovské památky a jejich rekonstrukce po roce 1989   Výstava seznamuje návštěvníky s různorodostí oprav památek, které jsou ve správě Židovské obce v Praze.
10 hvězd. Revitalizace židovských památek v České republice   Expozice věnovaná projektu realizovaném Federací židovských obcí. Jedná se o rekonstrukce synagog a rabínských domů. Dosud bylo zrekonstruováno 10 objektů.
Doporučujeme

Loading...