Přítomní: 0 čtenářů 0 mobilní

Najdi akci

Kalendář akcí

Open House Praha 2022

Open House Praha 2022
Svátek městské architektury, festival Open House Praha, se uskuteční od 16. do 22. května 2022.
číst více

Svátek městské architektury, festival Open House Praha, se uskuteční od 16. do 22. května 2022. Osmý ročník festivalu zpřístupní o víkendu zdarma 101 budov a prostorů. Až na jednu výjimku není nutné se na prohlídky budov předem nikde registrovat. Od 16. května bude připraven bohatý doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky.

Výročí tria Plečnik – Ullmann – Janák
Letošní program je věnovaný připomínce narození několika významných architektů působících v Čechách. Slovinský architekt a urbanista Jože Plečnik by letos v lednu oslavil 150 let od narození. Při této příležitosti bude možné si prohlédnout jednu z nejpozoruhodnějších sakrálních staveb v České republice – kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech. Na náměstí Jiřího z Poděbrad bude k vidění výstava Plečnikovy nerealizované projekty v Lublani. Pozornost je věnována dále osobnosti Vojtěcha Ignáce Ullmanna, představitele české novorenesance, od jehož narození v dubnu uplynulo 200 let a architektu Pavlu Janákovi, jehož 140 let od narození si také připomínáme.

Novinky
Program Open House Praha nabízí celkem 26 novinek. Můžete navštívit architektonicky zajímavé a mnohdy ne běžně přístupné budovy i v odlehlých částech Prahy jako je například Zbraslav, Modřany nebo Komořany. Mezi novinky patří například nové Technologické centrum UMPRUM Mikulandská s velkorysými prostory a nadstandardním vybavením pro studenty, kubistický Dům Diamant nebo jedna z největších a nejvýznamnějších památek meziválečné funkcionalistické architektury v Praze – dřívější sídlo pražských Elektrických podniků, dnes Bubenská 1.

Festival pro všechny
Open House Praha je určen pro širokou veřejnost a nabízí prohlídky pro osoby se zdravotním postižením, rodiny s dětmi či cizince dlouhodobě žijící v Praze. Do organizace akce se může zapojit každý bez ohledu na věk či profesi, přihlášku do dobrovolnického programu najdete na www.openhousepraha.cz.

Doporučujeme

Loading...